Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Święto kropki w przedszkolu

Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia przedszkolaki i nauczyciele oraz pracownicy naszego przedszkola zorganizowali wiele ciekawych zabaw i konkursów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię  i wspólnie się pobawić.

W naszej szkole najmłodsi czyli przedszkolaki już od samego rana cieszyli się tym dniem! Stroje w kropki zdobiły każdego przedszkolaka. W każdej grupie odbyły się zabawy z kropką. Były wierszyki, układanki, zgadywanki i zabawy ruchowe, a nawet eksperymenty z kropką. Na zakończenie naszego świętowania została zrealizowana najbardziej twórcza część zajęć - prace plastyczne inspirowane wyobraźnią naszych uczniów.  

Międzynarodowy Dzień Kropki ma bardzo ważne przesłanie nie tylko dla dzieci, ale też dorosłych. Każdy ma przecież jakiś talent. Dzień Kropki ma zachęcać do ich odkrywania oraz dodawać odwagi w pokazywaniu ich światu. Bądźmy kreatywni!

Czasem wystarczy zacząć od kropki…

To był wspaniały dzień dla nas wszystkich! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.