INFO

ul. Szkolna 5,
48-100 Lisięcice


I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem 🎅

Drodzy Uczniowie i Rodzice – nasza szkoła w tym roku kolejny raz wspiera akcję Szlachetna Paczka. Tym razem chcemy pomóc dwóch rodzinom – samotnej starszej pani, która potrzebuje nowej lodówki oraz dwóm nieuleczalnie chorym chłopcom i ich rodzicom.

szlachetna paczka 664x442 nocrop

 

Zbieramy żywność trwałą: herbata, kasza, cukier, konserwy, kawa, makarony, olej, mąka, ryż, dżemy, mleko, warzywa w puszkach, płatki śniadaniowe, kakao, produkty do pieczenia itp. Myślę, że d

zieciaki ucieszą się też ze słodyczy szczególnie z mentosów, Kinder niespodzianek i uwielbianych przez dzieci miśków Haribo 😃

Artykuły papiernicze: zeszyty, wycinanki, bloki, farbki, kredki, pisaki, klej, papier kolorowy itp.Środki czystości: proszki do prania, płyn do naczyń, pasta do zębów, mydło, płyn do płukania, szampon, szczoteczki do zębów, artykuły dziecięce – oliwki, balsamy, chusteczki nawilżone.

Pani Maria uwielbia czytać książki religijne i rozwiązywać krzyżówki. Natomiast chłopcy Piotr (8 lat) i Szymon (5 lat) uwielbiają klocki LEGO, szczególnie serie Minecraft i z samochodami. Ich mama bardzo lubi spędzać czas w kuchni – wyśmienicie piecze i gotuje , a nad wszystkim czuwa tata J Kochani... liczy się każda pomoc, szczególnie teraz w czasie pandemii.

Wszystkie produkty można przynosić do szkoły i zostawiać w holu, w oznaczonym tam miejscu. Razem jest łatwiej, bo razem możemy więcej 🎅

Już dziś dziękuję za każdą pomoc i wsparcie.

Pozdrawiam – opiekun szkolnej Rady Wolontariatu i wolontariusz Szlachetnej Paczki Marta Klimek

p.s. W razie pytań i jakichkolwiek wątpliwości służę pomocą w wiadomości prywatnejAdministrator

Rajd rowerowy wzdłuż wybrzeża

Ruszamy 27.05.2019r.  o godzinie 7:00 spod szkoły.

Wracamy 10.06.2019r. o godz. rannych do szkoły.

Rajd rowerowy „rowerowa szkoła” jest innowacyjną w naszym środowisku formą aktywności fizycznej, aktywności edukacyjnej oraz terapeutycznej skierowanej do uczniów Szkoły Podstawowej w Lisięcicach.

Projekt edukacyjny „rowerowa szkoła” będzie przebiegał częścią szlaku rowerowego R10 od miejscowości Malbork do Świnoujścia. Jego trasa biegnąć będzie po bezpiecznej, przeznaczonej dla rowerzystów ścieżce, która jest częścią międzywojewódzkiego szlaku rowerowego R10. Przejedziemy przez Gdańsk, Hel, Władysławowo, Ustkę, Kołobrzeg, Darłowo – łącznie 580 km. Uznany przez wiele organizacji turystycznych w Polsce szlak rowerowy daje możliwość podróżnikom zwiedzenie najciekawszych miejsc kultury, przyrodniczych i zabytków Polski północnej. Uczniowie będą mieli możliwość zdobywania wiedzy o wybrzeżu naszego kraju poprzez przeżywanie bezpośredniego obcowania z unikatową fauną i florą Narodowych Parków i licznych parków krajobrazowych, zetknięcia się  z wielokulturowością i wieloreligijnością ludności tam zamieszkałej. Taki sposób zdobywania wiedzy i uprawiania aktywności fizycznej to alternatywny sposób spędzania czasu wolnego zaproponowany uczniom szkoły w Lisięcicach po to, aby przeżyli przygodę, oderwali się od komputera i od codzienności. W trakcie rajdu uczniowie będą realizować obowiązek szkolny uczestnicząc w zajęciach ( z głównych przedmiotów nauczania) prowadzących przez nauczycieli – opiekunów na rajdzie. Ponad to prowadzony będzie przez pedagoga cykl zajęć terapeutycznych dotyczących asertywności i motywacji młodzieży.

Bazą noclegową będą wyznaczone schroniska i kempingi wzdłuż trasy rajdu. Wyżywienie stanowić będą trzy posiłki (śniadania i kolacje przygotowane przez uczniów, a obiady kupowane w barach i restauracjach).

Przejazd na miejsce startu (Malbork) i powrót (ze Świnoujścia) odbędzie się  autobusami, a sprzęt turystyczny będzie przewieziony samochodem dostawczym.