INFO

ul. Szkolna 5,
48-118 Lisięcice

Administrator

Rajd rowerowy wzdłuż wybrzeża

Ruszamy 27.05.2019r.  o godzinie 7:00 spod szkoły.

Wracamy 10.06.2019r. o godz. rannych do szkoły.

Rajd rowerowy „rowerowa szkoła” jest innowacyjną w naszym środowisku formą aktywności fizycznej, aktywności edukacyjnej oraz terapeutycznej skierowanej do uczniów Szkoły Podstawowej w Lisięcicach.

Projekt edukacyjny „rowerowa szkoła” będzie przebiegał częścią szlaku rowerowego R10 od miejscowości Malbork do Świnoujścia. Jego trasa biegnąć będzie po bezpiecznej, przeznaczonej dla rowerzystów ścieżce, która jest częścią międzywojewódzkiego szlaku rowerowego R10. Przejedziemy przez Gdańsk, Hel, Władysławowo, Ustkę, Kołobrzeg, Darłowo – łącznie 580 km. Uznany przez wiele organizacji turystycznych w Polsce szlak rowerowy daje możliwość podróżnikom zwiedzenie najciekawszych miejsc kultury, przyrodniczych i zabytków Polski północnej. Uczniowie będą mieli możliwość zdobywania wiedzy o wybrzeżu naszego kraju poprzez przeżywanie bezpośredniego obcowania z unikatową fauną i florą Narodowych Parków i licznych parków krajobrazowych, zetknięcia się  z wielokulturowością i wieloreligijnością ludności tam zamieszkałej. Taki sposób zdobywania wiedzy i uprawiania aktywności fizycznej to alternatywny sposób spędzania czasu wolnego zaproponowany uczniom szkoły w Lisięcicach po to, aby przeżyli przygodę, oderwali się od komputera i od codzienności. W trakcie rajdu uczniowie będą realizować obowiązek szkolny uczestnicząc w zajęciach ( z głównych przedmiotów nauczania) prowadzących przez nauczycieli – opiekunów na rajdzie. Ponad to prowadzony będzie przez pedagoga cykl zajęć terapeutycznych dotyczących asertywności i motywacji młodzieży.

Bazą noclegową będą wyznaczone schroniska i kempingi wzdłuż trasy rajdu. Wyżywienie stanowić będą trzy posiłki (śniadania i kolacje przygotowane przez uczniów, a obiady kupowane w barach i restauracjach).

Przejazd na miejsce startu (Malbork) i powrót (ze Świnoujścia) odbędzie się  autobusami, a sprzęt turystyczny będzie przewieziony samochodem dostawczym.