INFO

ul. Szkolna 5,
48-118 Lisięcice

KWARANTANNA

ZALECENIA W OKRESIE KWARANTANNY: 1. Unikaj skupisk ludzi. 2. Nie odwiedzaj koleżanek, kolegów w okresie kwarantanny. 3. Po powrocie do domu zawsze myj starannie ręce. 4. Chodź na spacery, ale tylko z domownikami (mamą, tatą, babcią, ...) 5. Unikaj kontaktów z osobami, które przyjeżdżają z zagranicy lub rejonów gdzie występuje epidemia. 6. Śledź wiadomości w TV, internecie, radio, prasie, itp.

czytaj
Business person
Administrator

rajd2019Rajd rowerowy to szczególna forma turystyki, która oprócz pożytecznej aktywności fizycznej pozwala uczniom i pedagogom spędzić wiele dni na obcowaniu ze sobą prawie 24 godz. na dobę. Atrakcyjna forma nauczania na rajdzie łącząca przygodę z konkretną, "namacalną" wiedzą, podparta nowoczesną technologią pozwoli uczniom spojrzeć na naukę jako coś naturalnego, koniecznego i potrzebnego. Taki sposób zdobywania wiedzy, uprawiania aktywności fizycznej i alternatywny sposób spędzania czasu wolnego chcielibyśmy zaproponować uczniom naszej szkoły.

Projekt edukacyjny „Szkoła na dwóch kółkach 2020” będzie przebiegał szlakiem rowerowym wzdłuż rzeki Wisły, od Wisły do Warszawy. Jego trasa biegnąć będzie po bezpiecznej, przeznaczonej dla rowerzystów ścieżce, która jest częścią Wiślanej Trasy Rowerowej. Uznany przez międzynarodowe towarzystwo kolarskie polski szlak rowerowy daje możliwość podróżnikom zwiedzenie najciekawszych zabytków historii Polski, atrakcyjną formę zdobywania wiedzy o południowej i centralnej części naszego kraju oraz przeżywanie bezpośredniego obcowania z unikatową fauną i florą naszej ojczyzny. Dodatkową atrakcją dla młodzieży będzie możliwość zdobycia kolarskiej odznaki PTTK „Wiślana Trasa Rowerowa”. W trakcie rajdu uczniowie będą realizować obowiązek szkolny uczestnicząc w zajęciach ( z głównych przedmiotów nauczania) prowadzących przez nauczycieli – opiekunów na rajdzie.  Ponad to prowadzony będzie przez pedagoga cykl zajęć terapeutycznych dotyczących cyberprzemocy.

Bazą noclegową będą wyznaczone schroniska i kempingi wzdłuż trasy rajdu. Wyżywienie stanowić będą trzy posiłki (śniadania i kolacje przygotowane przez uczniów, a obiady kupowane w barach i restauracjach).

Przejazd na miejsce startu i powrót odbędzie się transportem autokarowym oraz PKP, a sprzęt turystyczny będzie przewieziony samochodem dostawczym.