Jak wszystkim wiadomo od 24 stycznia znowu przechodzimy na nauczanie zdalne. Do 20 lutego uczymy się zdalnie. Mamy nadzieję, że od 21 lutego 2022 ponownie zawitamy w mury szkoły.

IMG 3362 1Wszystkie dzieci uwielbiają gluty (slime), mamy przepis jak łatwo zrobić je samemu w domu i nie wydawać fortuny. Poniższy przepis jest super!

Ale pamiętajcie: ważne jest, aby użyć składników podanych w instrukcji, bo nie każdy klej oraz płyn do prania się nadaje.

Potrzebne materiały:

– płynny klej;

– woda;

– płyn do prania Persil żel zielony;

– brokat;

– miska;

Zapraszamy do kanału Pani Kredki – przedstawia wszystko krok po kroku:

 

 


101 pomysłów na spędzanie wolnego czasu w domu - wejdź i zrób

https://miastodzieci.pl/czytelnia/nastolatek-i-kwarantanna-101-pomyslow-na-kreatywne-spedzanie-wolnego-czasu/

 

 

mdk 8 marca dzien kobietTak, tak, już niedługo 8 marca, czyli święto wszystkich kobiet. Pamiętacie o nim?

 

su1

Mamy zaszczyt w tym roku Ciebie reprezentować

Przewodnicząca: Emilia Pata
Z-ca: Kamila Jakimów
Sekretarz: Marcel Kurzpiot
 
Jeżeli masz problem, chciałbyś/chciałabyś coś załatwić z nauczycielem lub dyrektorem,
szukasz w tym pomocy - możesz na nas liczyć - pomożemy!
Powitanie dnia w przedszkolu
07:00-08:00 Zajęcia opiekuńcze. Inicjowanie rozmów z dziećmi, zabawy dowolne – stwarzanie sytuacji zabawowych służących realizacji pomysłów dzieci. Praca indywidualna o charakterze wyrównawczo-stymulującym oraz z dzieckiem zdolnym, zabawy integrujące grupę.
08:00-09:00 Poranne zabawy ruchowe. Przygotowanie do śniadania – czynności porządkowe, czynności higieniczne i samoobsługowe w łazience.
09:00-09:15 Śniadanie. Realizacja założeń programowych z zakresu kształtowania nawyków higienicznych i kulturalnych oraz dbałości o zdrowie.
Realizacja podstawy programowej
09:15-09:30 Czynności higieniczne i samoobsługowe w łazience. Nauka: mycia rąk, sposobu korzystania z toalety, mycia zębów – doskonalenie czynności.
09:30-10:30 Realizacja zajęć edukacyjno-wychowawczych z całą grupą w oparciu o podstawę programową. Organizowanie zabaw twórczych i ruchowych zgodnie z tematyką zajęć.
10:30-11:30 Czynności samoobsługowe przed wyjściem (nauka ubierania się, wiązania sznurowadeł, zapiania guzików, suwaków – doskonalenie czynności). Zabawy swobodne w ogrodzie, zajęcia ruchowe, wycieczki i spacery – poznanie środowisk przyrodniczych i społecznych w najbliższym otoczeniu przedszkola.

Zabawy z językiem obcym nowożytnym.

11:30-12:00 Przygotowanie do obiadu. Czynności higieniczne i samoobsługowe.
12:00-12:30 Obiad. Realizacja założeń programowych w zakresie prawidłowego posługiwania się sztućcami. Kulturalne zachowanie się przy stole, dbałość o zdrowie.
   
Popołudniowy czas w przedszkolu
12.30-12.50 Zabiegi higieniczne, przygotowanie do relaksu – nabywanie umiejętności samoobsługowych związanych ze zdejmowaniem i zakładaniem elementów garderoby.
12:50-15:00 Opoczynek poobiedni, słuchanie bajek, muzyki – wyciszenie, praca indywidualna z dziećmi, Zajęcia dodatkowe: rytmika, plastyka, zajęcia teatralne, zabawy ogólnorozwojowe.
  Wspieranie trudności edukacyjnych w pracy indywidualnej.

Podkategorie