Światowy Dzień Kostki Rubika

Sobota, 17 kwiecień 2021

Lisięcice wydarzenia

Ta zabawka logiczna to wyzwanie dla największych mózgowców. 17 kwietnia nie wypada odmówić rywalizacji z wynalazkiem Ernő Rubika.

Event Details

Dzień Ziemi

Czwartek, 22 kwiecień 2021

Lisięcice wydarzenia

W Dniu Ziemi prowadzone są najróżniejsze akcje mające na celu ukształtować postawę ekologiczną w społeczeństwie.

Event Details

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Piątek, 23 kwiecień 2021

Lisięcice wydarzenia

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Święto narodziło się w Katalonii, a jego data 23 kwietnia jest symboliczna dla literatury światowej. W ten dzień zmarli wybitni poeci Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz Inca Garcilaso de la Vega.

Event Details

Międzynarodowy Dzień Solidarności Młodzieży

Sobota, 24 kwiecień 2021

Lisięcice wydarzenia

Choć to święto młodzieży, to jego „staż” zdecydowanie zalicza się do kategorii wiekowej seniorów. Po raz pierwszy obchodzone je bowiem w 1957 roku na wniosek Światowej Federacji Młodzieży Demokratycznej.

Event Details

Dzień Sekretarki

Niedziela, 25 kwiecień 2021

Lisięcice wydarzenia

Znacie takie osoby? Dzisiaj ich święto,  może kwiatek, może uśmiech, albo dobre słowo?

Event Details

Dzień bez Komputera

Poniedziałek, 3 maj 2021

Lisięcice wydarzenia

Dla wielu milionów ludzi na świecie byłby to dzień wyjęty z życia. Bez aktualizacji statusu na facebooku, bez najświeższych wiadomości z kraju i zagranicy, bez ulubionych seriali i gier, słowem – bez sensu. Niemniej inicjatywa ta ma właśnie na celu uświadomienie ludziom nie tego, co dzięki komputerom zyskują, ale raczej rzeczy, które mogą przez nie przeoczyć lub stracić. Pomysłodawcami „Shutdown Day” są Kanadyjscy imigranci – Białorusin Denis Bystrov i Hindus Ashutosh Rajekar – którzy pewnego dnia stwierdzili, że chcieliby więcej czasu poświęcać rodzinie i bliskim w życiu rzeczywistym, a nie wirtualnie. Przygotowali oni stronę internetową, na której każdy mógł złożyć deklarację, że 3 maja sprosta wyzwaniu, jakim jest doba bez komputera. Akcja szybko zyskała popularność, a informacje o pomyśle dnia off-line pojawiły się w największych mediach na świecie. Ironią w całej tej sytuacji jest fakt, że autorzy nigdy nie dotarliby ze swoją inicjatywą do tak szerokiego grona ludzi, gdyby nie właśnie komputery i media elektroniczne. Oczywiście trudno wyobrazić sobie, żeby np. linie lotnicze czy giełdy papierów wartościowych partycypowały w Dniu bez Komputera – takie „zamknięcie” miałoby swoje negatywne skutki praktycznie na całym świecie. Większości Polaków jednak taki dzień z pewnością by nie zaszkodził, tym bardziej, że 3 maja to przecież święto państwowe i doskonała okazja na relaks w plenerze.

Event Details

Międzynarodowy Dzień Strażaka

Wtorek, 4 maj 2021

Lisięcice wydarzenia

Strażak to jeden z najbardziej bohaterskich zawodów - to przecież strażacy ryzykują zdrowie i życie podczas akcji ratunkowych. Warto dziś im za to podziękować.

Event Details

Święto patrona szkoły

Piątek, 7 maj 2021

Lisięcice wydarzenia

Patronem szkoły są Weterani II Wojny Światowej. W dniu zakończenia wojny co roku obchodzimy święto w naszej szkole, czcąc pamięć naszych bohaterów.

Event Details

Narodowy Dzień Zwycięstwa

Sobota, 8 maj 2021

Lisięcice wydarzenia

Święto obchodzone w Polsce 8 maja upamiętnia zakończenie II wojny światowej w Europie.

Event Details

Dzień Unii Europejskiej

Niedziela, 9 maj 2021

Lisięcice wydarzenia

Data tego święta jest związana z ogłoszeniem przez ministra spraw zagranicznych Francji Roberta Schumana planu, który dał początek Unii Europejskiej.

Event Details