Czy wiesz, że Dzień Dziecka nie wszędzie obchodzony jest 1 czerwca? Niemal każdy kraj ma swoje zwyczaje i swoją datę w kalendarzu - dzień, który symbolicznie podkreśla ważność praw dzieci i innych spraw z nimi związanych. Dzień Dziecka został oficjalnie ustanowiony w 1954 r. przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Przez ONZ obchodzony jest 20 listopada, w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka. Od 1952 r. jest to święto stałe obchodzone w naszym kraju 1 czerwca. Obchodzone jest zazwyczaj tak, by jak najwięcej radości i przyjemności miały z tego dnia dzieci. Imprezy kulturalne i sportowe, festyny rodzinne, konkursy i dedykowane spektakle kinowe i teatralne, a w sklepach mnóstwo okazji i promocji na zabawki, słodycze i inne prezentowe atrakcje. 

W naszej szkole również uczciliśmy ten dzień. Odbył się dzień szkolnego sportu, a oto kilka migawek z tego dnia.