Punktualnie o godzinie 8:00 rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Ze względów pandemicznych odbył się przy skromnym udziale rodziców. Pożegnana szczególnie uroczyście została klasa VIII. SU przekazał również władzę swoim młodszym kolegom. Cała uroczystość trwała 1,5 godziny. 

Dzień przed zakończeniem roku szkolnego odbyła się uroczystość pożegnania najstarszych dzieci przedszkolnych. 20 starszaków zakończyło edukację w "zerówce" i pięknym występem artystycznym, przy obecności rodziców i młodszych kolegów z przedszkola, wyraziło wdzięczność za lata spędzone w murach przedszkola. Były wiersze, piosenki i tańce, a na koniec również grupa młodsza wręczyła medal pierwszoklasisty, żegnając wierszykiem i piosenką starszych kolegów. Po uroczystości było cisto i kawa dla rodziców i słodkości dla absolwentów.    

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy drugiej przystąpili do realizacji jednego z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli oraz dla klas I-III szkół podstawowych poświęconego tematyce ekologicznej, organizowany przez markę m.in. napojów Kubuś. Celem programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” była proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie ich do ruchu już od najmłodszych lat. Uczniowie brali udział w zajęciach tematycznych, podczas których uczyli się troszczyć o środowisko naturalne, poznawali podstawowe zasady ekologii i dowiadywali się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznawali korzyści płynące z ruchu.

Dzięki materiałom udostępnionym nauczycielom zajęcia były ciekawe i pasjonujące, a dzieci mogły bawić się, uczyć i poznawać świat przyrody. Wszystkie materiały edukacyjne „Kubusiowych Przyjaciół Natury” były skonstruowane tak by rozwijały u dzieci kreatywność i samodzielne myślenie oraz by przyswajać wiedzę poprzez zabawę.

Dziś każdy drugoklasista może się pochwalić dyplomem potwierdzającym przyznanie tytułu „Kubusiowego Przyjaciela Natury”, a szkoła specjalnym certyfikatem. Z ochotą przystąpimy do kolejnej edycji programu w nowym roku szkolnym.

Zapraszamy do udziału w Konkursie

 „Wakacje  z książką”

 Zachęcamy, żebyś w czasie wakacji poświęcił kilka chwil dziennie na czytanie książek. Mamy pewność, że czytanie książek nawet w czasie wakacji może stać się ciekawą przygodą czasu wolnego.

 Regulamin konkursu:

Cel konkursu:

Konkurs ma na celu szerzenie czytelnictwa.

Przebieg konkursu:

Pragniemy zaprosić do wzięcia udziału w wakacyjnym konkursie polegającym na przeczytaniu dowolnej ilości książek wypożyczonych w bibliotece szkolnej. Z każdej książki należy opisać jedno wydarzenia, które najbardziej Ci się spodobało. Ręcznie napisane opowiadanie można ozdobić rysunkami. Piszcie ciekawie, aby zachęcić koleżanki i kolegów do przeczytania całej książki. Ilość przeczytanych książek jest dowolna. Każde opowiadanie bierze udział w konkursie, więc im więcej tym lepiej – szansa losowania specjalnej nagrody wtedy rośnie.  

Uczestnicy:

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich uczniów szkoły.

Termin:

Prace pisemne należy przesłać e-mailem na adres szkoły (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub dostarczyć do sekretariatu szkoły do końca wakacji.

Kryteria oceny pracy:

Nagroda rzeczowa – przydzielona według punktacji komisji konkursowej:

  • Liczba przeczytanych i opracowanych książek –5 pkt /za książkę
  • Zgodność opowiadania z treścią książki-  1 pkt/za książkę
  • Czytelność opracowania - 1 pkt /za książkę
  • Terminowość opracowania - 1 pkt

Prace oceniane będą w  kategoriach:

klasy I – IV SP

klasy V – VIII SP

Wśród wszystkich nadesłanych prac będzie DODATKOWO losowana jedna nagroda specjalna O ZNACZNEJ WARTOŚCI.

Opis pracy powinien zawierać:

Prace powinny na końcu opracowania zawierać następujące informacje:

  • Imię i nazwisko, klasa,
  • Autor i tytuł przeczytanej książki,

 

Ogłoszenie wyników:

 15 wrzesień 2021r.      Wręczenie cennych nagród!!!!

  1. Szkoła zastrzega sobie możliwość publicznego prezentowania nagrodzonych prac.
  2. Udział w konkursie jest równoznaczny ze zgodą autora na publikację nagrodzonych prac. 
  3. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika, publikowania wizerunku przez Organizatorów dla celów organizacyjnych i promocyjnych Konkursu zgodnie z szkolną polityką RODO.
  4. W sprawach spornych lub nieujętych w regulaminie decyzję podejmują organizatorzy.