INFO

ul. Szkolna 5,
48-100 Lisięcice


I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem 🎅

Drodzy Uczniowie i Rodzice – nasza szkoła w tym roku kolejny raz wspiera akcję Szlachetna Paczka. Tym razem chcemy pomóc dwóch rodzinom – samotnej starszej pani, która potrzebuje nowej lodówki oraz dwóm nieuleczalnie chorym chłopcom i ich rodzicom.

szlachetna paczka 664x442 nocrop

 

Zbieramy żywność trwałą: herbata, kasza, cukier, konserwy, kawa, makarony, olej, mąka, ryż, dżemy, mleko, warzywa w puszkach, płatki śniadaniowe, kakao, produkty do pieczenia itp. Myślę, że d

zieciaki ucieszą się też ze słodyczy szczególnie z mentosów, Kinder niespodzianek i uwielbianych przez dzieci miśków Haribo 😃

Artykuły papiernicze: zeszyty, wycinanki, bloki, farbki, kredki, pisaki, klej, papier kolorowy itp. Środki czystości: proszki do prania, płyn do naczyń, pasta do zębów, mydło, płyn do płukania, szampon, szczoteczki do zębów, artykuły dziecięce – oliwki, balsamy, chusteczki nawilżone.

Pani Maria uwielbia czytać książki religijne i rozwiązywać krzyżówki. Natomiast chłopcy Piotr (8 lat) i Szymon (5 lat) uwielbiają klocki LEGO, szczególnie serie Minecraft i z samochodami. Ich mama bardzo lubi spędzać czas w kuchni – wyśmienicie piecze i gotuje , a nad wszystkim czuwa tata J Kochani... liczy się każda pomoc, szczególnie teraz w czasie pandemii.

Wszystkie produkty można przynosić do szkoły i zostawiać w holu, w oznaczonym tam miejscu. Razem jest łatwiej, bo razem możemy więcej 🎅

Już dziś dziękuję za każdą pomoc i wsparcie.

Pozdrawiam – opiekun szkolnej Rady Wolontariatu i wolontariusz Szlachetnej Paczki Marta Klimek

p.s. W razie pytań i jakichkolwiek wątpliwości służę pomocą w wiadomości prywatnejAdministrator

Szanowni Rodzice, drodzy uczniowie

unnamed 2Rozporządzenie MEN z maja 2020r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wprowadza z dniem 1 czerwca możliwość konsultacji dla uczniów klas IV - VII (klasa VIII już odbywa konsultacje). Opierając się na decyzji MEN podjęliśmy wszystkie możliwe środki bezpieczeństwa, aby dzieci, które pojawią się w szkole czuły się bezpiecznie. Posiadamy zatwierdzone przez SANEPID procedury bezpieczeństwa, które są opublikowane na naszej szkolnej stronie, do szkoły wpuszczane są tylko dzieci i młodzież, przed wejściem są badani termometrem bezdotykowym, a korytarze, sale, ubikacje, sprzęt szkolny są kilkakrotnie w ciągu dnia dezynfekowane.  W jednej sali nie może przebywać więcej niż 12 uczniów, gdyż takie są narzucone normy przez GIS.

NA CZYM POLEGAJĄ KONSULTACJE?

Nauczyciel przedmiotów zapraszają uczniów na spotkania, które ze względów organizacyjnych musiały być zaplanowane i których plan opublikowany został w zakładce -nauczanie zdalne. W większości pokrywa się on z normalnym planem lekcji. W ramach konsultacji chcemy pomóc  uczniom, którzy z jakichkolwiek powodów takiej pomocy potrzebują. Organizując konsultacje zadbaliśmy o to, żeby uczniowie w jak najmniejszym stopniu spotykali się ze sobą. Dlatego różne klasy mają wyznaczone różne dni na konsultacje, a ilość uczniów nie przekracza dozwolonych prawem liczby. Uczniowie mają w różnym czasie przerwy między spotkaniami z nauczycielami po to, aby w jak najmniejszych grupach odpoczywali po zajęciach.   

KONSULTACJE NIE SĄ OBOWIĄZKOWE LECZ PRZYWILEJEM

Nauczyciele nie chcą pozostawić uczniów samych z ich problemami edukacyjnymi. Dostrzegło to również Ministerstwo umożliwiając nam pomoc dzieciom w tej trudnej dla wszystkich sytuacji. Jak w całym naszym kraju i w naszej szkole nauczanie zdalne przysporzyło wiele problemów technicznych, komunikacyjnych, interpersonalnych.  Są uczniowie bardzo zaangażowani w taką formę edukacji, ale jest bardzo wielu częściowo lub całkowicie "anonimowych" dla nauczycieli. Są uczniowie pilni i bardzo mało pilni, są rodzice bardzo zaangażowani w proces edukacji swojego dziecka, ale mamy wiele informacji, że niektórzy rodzice z różnych względów mają problemy z pomocą dzieciom. Dlatego KONSULTACJE SĄ PRZYWILEJEM A NIE OBOWIĄZKIEM. Szanowny rodzicu! To od ciebie zależy czy puścisz dziecko na konsultację. Ty jesteś odpowiedzialny za dziecko, nie szkoła. Nie tylko w obszarze materialnym i zdrowotnym, ale również edukacyjnym. W obecnym czasie masz przywilej związany z edukacją. Bez konsekwencji administracyjnych ze strony szkoły decydujesz o korzystaniu z oferty szkolnej.  

ODPOWIEDZI NA POWTARZAJĄCE SIĘ  PYTANIA ZWIĄZANE Z KONSULTACJAMI

Pyt: Jeżeli się boję, czy dziecko, które zostało powiadomione, że ma przyjść do szkoły, musi przyjść?

ODP: Nie, nie musi. Jeżeli zostało powiadomione, to znaczy, że jakiś uczący nauczyciel chciałby pomóc dziecku, czy to uzyskać promocję do następnej klasy, czy to uzyskać lepszą ocenę na świadectwie. Decyzja należy do rodzica. Proszę jednak wziąć pod uwagę odmrażanie wszystkich sfer życia w Polsce. Już można będzie bez ograniczenia chodzić na zewnątrz bez maseczek, chodzić do kościoła, brać udział w weselach na 150 osób, chodzić do kina, galerii, itp. Wracamy powoli do normalności.

Pyt. Co będzie jeżeli dziecko nie przyjdzie do szkoły?

ODP. Nic się nie stanie dopóki będzie brał udział w nauczaniu zdalnym, gdyż nauczanie zdalne nie jest zawieszone. Nic się nie stanie jeżeli uczeń będzie systematycznie zaliczał to, co nauczyciele wymagają. W przeciwnym razie może uczeń mieć problemy z ocenami na świadectwie.    

Pyt.  Czy będą dowozy do szkoły?

ODP.  Będą, na zasadach jak przed 12 marca. Natomiast powrót będzie szybciej, zaczyna się w szkole od godz. 12:30, gdyż nie ma normalnych lekcji.

Pyt. Czy będą obiady w szkole w czasie konsultacji?

ODP.  W zasadzie kuchnia pracuje dla przedszkola, które działa. Jednak na życzenie rodzica jesteśmy wstanie zapewnić skromny obiad. Proszę się w tej sprawie kontaktować bezpośrednio z intendentką w szkole.

Pyt. Co się stanie jak dziecko zarazi się w szkole koronawirusem?

ODP: Każdy z nas może się zarazić praktycznie wszędzie. Członkowie naszych rodzin pracują, chodzą do sklepu, kościoła, obcują z różnymi ludźmi i przychodząc do domu mogą dzieci zarazić, które są zamknięte szczelnie w domu. Nie jesteśmy chronieni w zasadzie nigdzie. Szkoła, jak każda instytucja podjęła wszystkie możliwe środki bezpieczeństwa, żeby do takiej sytuacji tutaj nie doszło. Pisałem na ten temat wyżej, przytaczając czynności, które są podejmowane zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego. Ryzyko zarażenia się jest takie samo jak wszędzie. Dlatego też szkoła nie może brać pełnej odpowiedzialności za zarażenie wirusem. Każdy rodzic w oświadczeniu podpisanym w szkole musi odpowiedzialność wysłania dziecka do szkoły wziąć na siebie. My w szkole nie wiemy z kim uczniowie kontaktują się w godzinach popołudniowych, nie możemy w tej sprawie interweniować, aby zapewnić tutaj pełne bezpieczeństwo. Każdy powinien czuć się na tyle odpowiedzialny, aby nie posyłać do szkoły/przedszkola chorego dziecka, aby nie stwarzać potencjalnego zagrożenia dla innych. 

 

W przypadku jakichkolwiek dodatkowych pytań proszę kontaktować się ze szkołą telefonicznie lub mailowo.

Z POWAŻANIEM 

DYREKTOR SZKOŁY