INFO

ul. Szkolna 5,
48-118 Lisięcice

JEST NA ŚWIECIE TYLE RZECZY, ZA KTÓRE NIE MOŻNA ZAPŁACIĆ ŻADNYMI PIENIĘDZMI, TYLKO RADOŚCIĄ, PAMIĘCIĄ I SŁOWEM:

DZIĘKUJĘ!

KOCHANI RODZICE

unnamedDziękujemy za trud i zaangażowanie jakie wkładaliście w zdalną edukację Waszych dzieci.

Nikt tak bardzo, jak nauczyciel, nie doceni Waszego wsparcia, poświęcenia, Waszego trudu, wyrozumiałości i cierpliwości w kształceniu swojego dziecka.

Bez Was, BOHATERÓW ostatnich miesięcy, którzy musieli pogodzić obowiązki zawodowe i domowe z pomocą w nauce, Wasze dzieci nie osiągnęłyby tak dobrych wyników w nauce. Liczymy na to, że nie pójdzie to na marne po wakacjach, że w kolejnych miesiącach nauki Wasz i nasz trud przyniesie wymierne korzyści  dla naszych uczniów.  

Życzymy przyjemnego i bezpiecznego wakacyjnego odpoczynku.

Prosimy jednak o wakacyjne wsparcie. Niech każde dziecko przeczyta chociaż jedną książkę, niech uczestniczy w liczeniu domowego budżetu, niech na wycieczkach pochwali się wiedzą przyrodniczą, zdolnościami artystycznymi, sprawnością fizyczną. Zabawa to też nauka.

Nauczyciele SP Lisięcice  

Administrator

Przyszło lato!

Nie ważne czy jesteś dzieckiem, które ma 8 lat czy 14 lat– z wakacyjnego okresu warto skorzystać. Nie oszukujmy się, nawet lato z najpiękniejszą pogodą można tak przebimbać, że zanim się obejrzymy zaskoczy nas pochmurna jesień. Wcale nie trzeba planować podróży na drugi koniec świata, aby móc później zaliczyć wakacje do udanych. W tym czasie można trochę zwolnić i cieszyć się z małych rzeczy. Przygotowaliśmy  dla Was specjalną listę rzeczy, które można zrobić w wakacje.

lato
Lista rzeczy do zrobienia w wakacje
W domu

 1. Przeczytaj książkę
 2. Wstań tuż przed wschodem słońca
 3. Obejrzyj nowy film
 4. Zrób wspólnie z rodzicami ognisko
 5. Zjedz śniadanie na balkonie, tarasie lub ogrodzie.

Poza domem

 1. Spędź cały dzień na świeżym powietrzu
 2. Obejrzyj zachód słońca
 3. Oglądaj gwiazdy – a jeśli trafi się jakaś spadająca, to koniecznie pomyśl życzenie!
 4. Wybierz się na wycieczkę – pieszą, rowerową
 5. Zorganizuj piknik
 6. Zjedz kolację z rodzicami poza domem
 7. W deszczowy dzień pobiegaj po deszczu
 8. Pojedź do wesołego miasteczka, zoo...
 9. Pojedź na basen lub do aquaparku
 10. Wybierz się do kina
 11. Zagraj w badmintona, w piłkę na trawie

Smacznie

 1. Zrób pyszne domowe lody owocowe
 2. Przygotuj prawdziwą lemoniadę na upały
 3. Ugotuj wspólnie z mamą coś nowego – może coś z kuchni włoskiej albo coś bardziej orientalnego? Lato to świetny moment na testowanie nowych potraw.
 4. Zrób owocowy lub warzywny koktajl.